1
استعلام خلافی خودرو
استعلام خلافی خودرو، پرداخت قبض جریمه

درحال دریافت اطلاعات...

در این بخش می‌توانید جریمه خودروی خود را استعلام بگیرید و همچنین با استفاده از همین بخش اقدام به چاپ خلافی خودرو نمایید.


کد هشت یا نه رقمی کارت خودرو را وارد نمایید.

متن موجود در تصویر زیر را درج کنید (کوچکی و بزرگی حروف مهم نمی باشد)

تعداد جرایم مبلغ کل
نوع جریمه مبلغ جریمه

شماره موبایل خود را وارد نمایید:

پرداخت
چاپ
استعلام
بازگشت

2

نحوه استعلام خلافی خودرو و پرداخت قبض جریمه خودرو

خلافی ماشین

برای مشاهده خلافی خودرو خود می بایست از چندین روش شناسه پرداخت و قبض خود را دریافت کنید. پس از دریافت میزان جریمه با وارد شدن به me-charge.ir می توانید در قسمت پرداخت قبوض هزینه خلافی ماشین خود را به راحتی پرداخت نمایید.

استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن

کسانی که خودرو شخصی دارند مسلماً با عبارت خلافی و استعلام آن برای پرداخت آشنا می باشند. چندین راه برای استعلام قبض خلافی خودرو وجود دارد که در این مطلب آن ها را برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد. مراجعه به دفاتر پلیس +10, استعلام از طریق اینترنت با مراجعه به سایت راهور و همچنین ارسال پیامک سه روش برای آگاهی میزان جریمه خودروهای مختلف می باشد که افراد پس از استعلام خلافی می بایست اقدام به پرداخت نمایند.

 شما عزیزان می توانید در قسمت پرداخت قبوض در سایت me-charge.ir این مهم را تنها با چند کلیک به انجام برسانید. پس از استعلام میزان خلافی می بایست شناسه قبض و همچنین شناسه پرداختی که در اختیارتان قرار می گیرد را به خاطر بسپارید و در زمان پرداخت قبض جریمه از آن ها در کادرهای تعیین شده استفاده کنید. با می شارژ همچنان همراه باشید تا با نحوه استعلام خلافی خودرو از طریق سایت راهور بیشتر آشنا شوید.

استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی از طریق سایت می شارژ

یکی از روشهای استعلام و پرداخت خلافی که ما به شما پیشنهاد می کنیم از طریق سایت می شارژ می باشد در ادامه ما شمارا با این روش آشنا می کنیم ابتدا با کلیک بروی پرداخت قبض از منوی بالای صفحه وارد صفحه پرداخت قبض شوید .

چنانچه شما شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خود را دارید میتوانید با وارد کردن در قسمت مربوطه و کلیک بر روی گزینه بررسی و مشاهده جزییات قبض خود پرداخت را کلیک کنید سپس وارد صفحه بانک شده و قبض خود را پرداخت نمایید.

پرداخت جریمه راهنمایی و رانندگی

اما چنانچه شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را نداشتید با کلیک بر روی گزینه استعلام خلافی موجود در صفحه پرداخت قبض، وارد صفحه استعلام خلافی شوید در این صفحه شماره 8 رقمی بارکد موجود در پشت کارت خودرو خود را در قسمت مربوطه وارد نمایید و سپس بر روی استعلام کلیک کنید


نحوه مشاهده خلافی

در مرحله بعد کد امنیتی را در قسمت مربوطه وارد کنید.


استعلام خلافی ماشین

در مرحله بعد چنانچه خودرو شما دارای خلافی باشد تعداد جرائم و مبلغ کل خلافی را مشاهده میکنید. یا اقدام به چاپ خلافی خود نمایید.


پرداخت جریمه راهنمایی و رانندگی

برای مشاهده ریز خلافی خودرو بر روی فلش هرکدام کلیک کنید

نحوه استعلام خلافی ماشین

در مرحله بعد برای پرداخت جریمه راهنمایی و رانندگی که مشاهده می کنید، شماره تلفن خود را وارد کنید. بعد با کلیک بر روی گزینه پرداخت وارد صفحه بانک شوید و مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید.


نحوه استعلام خلافی ماشین

مطلب مرتبط: آخرین نرخ جرائم رانندگی |نمره منفی | کد تخلفاستعلام و پرداخت خلافی از طریق اپلیکیشن می شارژ

برای این منظور ابتدا اپلیکیشن خرید شارژ می شارژ را از طریق لینک های زیر دانلود کنید

حجم3 مگابایت


دانلود نرم افزار خرید شارژ و پرداخت قبوض به صورت مستقیم دانلود نرم افزار خرید شارژ و پرداخت قبوض از بازار

سپس بعد از راه اندازی اپلیکیشن وارد گزینه پرداخت قبض شوید و گزینه پرداخت جریمه راهنمایی و رانندگی را لمس کنید

نحوه استعلام خلافی

در صفحه بعد چنانچه شناسه قبض و پرداخت را داشتید در قسمت مربوطه وارد کنید و سپس از طریق یکی از روشهای پرداخت موجود در پایین صفحه قبض را پرداخت نمایید.اما چنانچه شناسه قبض و پرداخت را نداشتید با کلیک بر روی گزینه استعلام خلافی خودرو وارد صفحه استعلام خلافی شوید.

پرداخت جریمه راهنمایی و رانندگی

در این صفحه ابتدا شماره 8 رقمی بر روی پشت کارت خودرو خود را در قسمت مربوطه وارد کنید و بعد متن درون تصویر امنیتی را وارد کنید.در این مرحله به آخرین بروزرسانی توجه کنید.

پرداخت جریمه راهنمایی و رانندگی

پس از استعلام، چنانچه خودروی شما دارای جریمه شده باشد، ریز خلافی های موجود را می توانید مشاهده کنید.

پرداخت جریمه

سپس با انتخاب هر یک از خلافی ها قادر خواهید بود خلافی خود را پرداخت نمایید

بررسی جریمه وسیله نقلیه از طریق سایت پلیس راهور

همان طور که در ابتدا نیز عنوان کردیم روش های مختلفی برای بررسی جریمه خودروهای مختلف وجود دارد که یکی از راحت ترین آن ها مراجعه به سایت پلیس راهور به آدرس http://estelam.rahvar120.ir;می باشد. در زمان مراجعه به این سایت با آفلاین بودن اطلاعات آن مواجه خواهید شد که این موضوع به دلایل امنیتی برای حفظ اطلاعات پلیس راهور می باشد. صفحه استعلام به صورت هفتگی به روز می شود و جای هیچ گونه نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

برای رؤیت قبض جریمه خود می بایست در ابتدا هزینه تعیین شده برای صدور قبض را پرداخت و 72 ساعت منتظر بمانید. برای ورود به صفحه تعیین شده می بایست در کادر مربوطه کد هشت رقمی که در پشت کارت خودرو درج شده را وارد نمایید و میزان جریمه ماشین خود را مشاهده کنید. پس از انجام این مراحل نوبت پرداخت جریمه ماشین شماست که می توانید از سایت می شارژ در قسمت پرداخت قبوض این مهم را به انجام برسانید.

نحوه استعلام جریمه

 استعلام جریمه ماشین از طریق پلیس +10

یکی از قدیمی ترین روش ها که امروزه نیز هم چنان مورد استفاده قرار می گیرد استعلام خلافی ماشین از طریق مراجعه به دفاتر پلیس +10 می باشد. در ابتدا عنوان کنیم که در صورتی می توان میزان جریمه را از این طریق جویا شد و شناسه پرداخت دریافت کرد که میزان خلافی بیش از یک میلیون تومان نباشد.

اگر این میزان فراتر باشد افراد و دارندگان خودرو می بایست به اداره راهنمایی و رانندگی جهت استعلام خلافی مراجعه کنند. پرداخت دویست تومان برای هر برگ در صورتی که میزان خلافی خودرو شما بیشتر از سه برگ باشد الزامی است. عنوان کنیم که مبلغ 27 هزار تومان و 10500 تومان نیز باید در زمان مراجعه به دفاتر پلیس +10 پرداخت گردد.

دریافت خلافی

استعلام خلافی خودرو از طریق کد vin

ارسال پیامک راه حل دیگر برای استعلام خلافی خودروهای مختلف می باشد. سه شماره برای ارسال پیامک در اختیار دارندگان ماشین های شخصی قرار گرفته است که عبارتند از 1101202020110005151 و 30005151 که عزیزان می توانند کد VINکه به صورت عدد 17 رقمی در پشت کارت ماشینشان درج شده است را به سه شماره اعلام شده ارسال کنند تا پس از مدتی شناسه پرداخت و قبض برای آن ها به صورت پیامک ارسال شود.

 در این مطلب سعی کردیم چندین روش مرسوم برای دریافت خلافی و جریمه خودروهای مختلف را برای شما عزیزان بازگو کنیم. پس از دریافت جریمه و خلافی خودرو خود می توانید در اسرع وقت به صورت اینترنتی به پرداخت آن اقدام کنید. سایت me-charge.ir بخشی با عنوان پرداخت قبوض را راه اندازی کرده است تا عزیزان بتوانند از طریق آن به پرداخت جریمه خودرو خود اقدام کنند.

استعلام نمره منفی گواخینامه توسط پیامک

چنانچه قصد استعلام نمره منفی گواهینامه خود را دارید می توانید با ارسال شماره گواهینامه به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ از میزان نمره منفی خود مطلع شوید.

استعلام خلافی خودرو با تلفن ثابت

چنانچه شماره پلاک خودرو را فقط در اختیار دارید، کافیست با شماره تلفن ثابت ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس بگیرید و از خلافی خودرو خود را مطلع شوید. کسانی که از شهرستان تماس می گیرند فراموش نکنند کد ۰۲۱ را باید قبل از این شماره وارد نمایند. احتمال دارد به علت شلوغی خطوط، مدت زمان زیادی را باید پشت خط، منتظر بمانید

نحوه اعتراض به جرائم رانندگی

به گفته رییس مرکز اجراییات پلیس راهنمایی رانندگی ناجا دو فرایند برای اعتراض به قبض جریمه خودرو وجود دارد. چنانچه شخص به جریمه خاص در قبض خود اعتراض داشته باشد، می تواند به مرکز اجرائیات منطقه یا شهرستان محل سکونت خود مراجعه کرده، و با مطرح کردن موضوع شکایت خود آن را پیگیری و اصلاح کند.

در فرایند دوم چنانچه شخص به کل صورت جرائم خود اعتراض داشته باشد، ابتدا به مرکز پلیس +10 مراجعه می کند سپس یک درخواست اعتراض ارائه می دهد. این درخواست بطور سیستمی به مرکز اجرائیات کل کشور فرستاده می شود. مرکز اجرائیات نیز مطابق قانون ظرف بیست و چهار ساعت باید شکایت را رسیدگی و پاسخ دهد

در این مرحله چنانچه شاکی قانع شد، باید جریمه را پرداخت نماید اما اگر قانع نشد باید به یکی از دویست و هشتاد مرکز رسیدگی کننده در کشور مراجه نماید. در این مراکز یک کارشناس پلیس و یک قاضی استقرار یافته است. و جرائم را بررسی و حکم نهایی را قاضی صادر می نماید باید توجه کرد که در این مرحله رای نهایی و غیر قابل تغییر می باشد.

چگونه می توان جرائم رانندگی را اقساطی نمود؟

برای پرداخت اقساطی جرائم خودرو می توانید با مراجعه به وبسایت می شارژ و مراجعه به صفحه مربوط به استعلام خلافی و درج کد 8 رقمی کارت ماشین خود در محل مربوطه و مشاهده لیست جرائم خود هر کدام که مورد نظر بود را انتخاب و پرداخت نمایید.

برنامه خرید شارژ
ربات خرید شارژ