1

سرویس چتر اضطراری همراه اول؛ درخواست مکالمه، تماس و یا شارژ از دیگران

همراه اول

چتر اضطراری همراه اول

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در حین استفاده از سیم کارت های اعتباری با آن روبرو می شوند پایان یافتن اعتبار آنها در حین گفتگو می باشد. از همین رو برای رفع این مشکل اپراتور همراه اول راه حل بسیار مناسبی تعبیه کرده است. به عبارت بهتر همراه اول در راستای شعار «هیچ کس تنها نیست» با ارائه مجموعه سرویس های چتر اضطراری، مشترکین اعتباری خود را در هنگام اتمام شارژ حمایت می کند. در واقع زمانی متوجه شدید که شارژ خط اعتباری شده به اتمام رسیده است و شما به هر دلیلی نمیتوانید سیمکارت خود را شارژ کنید، میتوانید با سرویس چتر اضطراری همراه اول درخواست مکالمه، تماس یا شارژ نمائید. کد دستوری سرویس­ چتر اضطراری همراه اول #261*10* است و سه سرویس مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد. در ادامه این مقاله در نظر داریم به معرفی این سرویس ها بپردازیم از همین رو توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

 

chatre-ezterari

 

مکالمه اضطراری

اگر شارژ شما برای برقراری تماس کفایت نمی کند، میتوانید با شماره گیری کد دستوری #261*10* از اپراتور همراه اول درخواست نمائید تا پنج دقیقه مکالمه رایگان درون شبکه ای را در اختیار شما قرار دهد. پس از آن این امکان برای شما فراهم می شود تا حدود 5 دقیقه با سایر شماره های همراه اول و یا تلفن ثابت به مکالمه بپردازید. نکته ای که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد این است که سرویس چتر اضطراری همراه اول تا 24 ساعت برای خط شما فعال بوده و میتوانید از آن استفاده نمائید.

 

درخواست تماس

اگر از خطوط همراه اول برای برقراری تماس استفاده می کنید اما در شرایطی قرار گرفته اید که علاوه بر عدم در اختیار داشتن شارژ کافی، هیچ دسترسی به خرید شارژ ندارید باید بدانید که نیازی نیست نگران باشید، سرویس چتر اضطراری این امکان را به شما می دهد تا علاوه بر دریافت مکالمه رایگان از اپراتور همراه اول، از سایر مشترکانی که از همراه اول استفاده می کنند و شما قصد تماس با آنها را دارید بخواهید تا با شما تماس بگیرند. تنها کاری که برای رسیدن به این خواسته باید انجام دهید این است که کد دستوری #262*10*10* شماره گیری نمائید و سپس شماره شخص مورد نظر را وارد کنید. این درخواست به صورت یک پیامک به مشترک مورد نظر شما اعلام می شود و با تماس از جانب او، امکان صحبت کردن برای شما فراهم خواهد شد.

 

درخواست شارژ

پس از اینکه دو راه حل موجود در سرویس چتر اضطراری را برای شما بازگو کردیم، باید بدانید که این سرویس راه دیگری را در زمانی که شما با عدم شارژ کافی رنج می برید در اختیار شما قرار می دهد. در واقع هنگامی که شما کد دستوری #263*10* را شماره گیری میکنید این امکان برایتان به وجود می آید که با وارد کردن شماره مشترک مورد نظر فعال در شبکه همراه اول از او درخواست شارژ نمائید تا او برای شما شارژ بفرستد. این درخواست همانند درخواست تماس به صورت پیامک به مشترک مد نظر شما اعلام می شود. همچنین نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که مشترک مورد نظر شما میتواند با ارسال عدد 1 انتقال 1000 تومان شارژ را تائید کرده و یا با ارسال عدد 2 این درخواست را رد نماید. از همین رو دقت کنید که این درخواست را برای چه کسی ارسال می کنید.

 

قوانین و شرایط کلی چتر اضطراری همراه اول

مسلما استفاده از هر سرویس و شرایطی قوانین و ضوابط خاص خود را دارد که سرویس چتر اضطراری نیز از این مسئله مصون نیست. از همین رو باید بدانید تنها زمانی میتوانید از چتر اضطراری استفاده کنید که مبلغ اعتبار شما کمتر از 20 تومان باشد و یا خطر شما به صورت یک طرفه قطع شده باشد. همچنین هنگامی که شما از مشترک دیگر همراه اول درخواست شارژ می کنید او تنها میتواند 1000 تومان را برای شما انتقال نماید اما تنها 960 تومان به شماره شما واریز خواهد شد زیرا 40 تومان اولیه به عنوان کارمز از مبلغ شارژ کسر خواهد شد. همچنین قوانین دیگری وجود دارد. به عنوان مثال در مکالمه اضطراری افراد می توانند حداکثر یکبار در فاصله زمانی دو افزایش اعتبار و حداکثر یکبار در فاصله زمانی 300 روز از این سرویس استفاده نمایند. در سرویس درخواست تماس و همچنین درخواست شارژ نیز شما تنها میتوانید 5 بار این درخواست را در فاصله زمانی دو افزایش اعتبار برای دوستان خود ارسال کنید.

برنامه خرید شارژ
ربات خرید شارژ